event

Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı Dersleri Başlıyor

  • 13 10 2021

Değerli gençler;

 

öneri png ile ilgili görsel sonucuTürk Dünyası Dijital Vatandaşlık dersimize ilginizden dolayı çok teşekkür ederiz. Dersle ilgili süreçler TUDVA Moodle  https://tudvam.gantep.edu.tr/login/index.php sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

öneri png ile ilgili görsel sonucuBu sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz, e-posta adresiniz (örn. “turkdunyasivatandas@tudva.org”) şeklinde tanımlanmış olup e-posta adreslerinize gönderilmiştir. Amasya Üniversitesi öğrencileri için kullanıcı adı ve şifre, öğrenci numarası olarak tanımlanmıştır.

öneri png ile ilgili görsel sonucuSisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Dersler Zoom uygulaması üzerinden işlenecek ve dersle ilgili bağlantı adresleri (link) Moodle sisteminde yayınlanacaktır.

öneri png ile ilgili görsel sonucuİlk açılış dersi 15 Ekim 2020 Cuma günü, Kırgızistan saati ile 14.30’da (Türkiye saati 15.30) başlayacaktır.  Dersin bağlantı adresi Moodle sistemi üzerinde belirtilmiştir.

öneri png ile ilgili görsel sonucuDersle ilgili bazı açıklamalar:

  • Dersler 16 hafta sürecektir. Her hafta farklı uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir.
  • Derslerin sonunda başarılı olan öğrencilere Türk Dünyası ziyareti (farklı seçenekler Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Türkiye vb.), bilim kampı gibi farklı ödüller olacaktır.
  • Ödül değerlendirme sisteminde ortaya koyacağınız proje, içerik yanında derslere devam ve derslere olan ilginiz de etkili olacaktır.
  • Dersler Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Ders kayıtları, notları ve sunumları haftalık olarak tudvamoodle sistemine yüklenecektir.
  • Derslerde her hafta bir sekretarya görev alacaktır. Sizlerin chat bölümüne ileteceğiniz sorular sekreter tarafından not alınacak ve daha sonra ilgili uzmanlar tarafından video kayıt şeklinde cevaplandırılacaktır.
  • Dersle ilgili her türlü sorularınızı www.tudva.org web sitesi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.