event

23 NİSAN KOSOVA TÜRKLERİ MİLLİ BAYRAMI “Kosova’da Türkçe Eğitim” Konulu Panel Düzenlendi

  • 22 09 2021

23 Nisan kutlamaları çerçevesinde 65. yıldönümünü kutlayan eğitime adanan “Türk Dünyasında Türkçe Eğitim; Kosova’da Türkçe Eğitim” konulu panel düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Özaslan’ın moderatörlüğünü yaptığı birinci oturumda İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Mehmet Samsakçı “Dilin Toplum için önemi”, TRT Dış Yayınlar Dairesi Mr. Saida Burkhanıdınova “Geçmişten Günümüze Türk Dili”, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Coşkun “Cumhuriyet ilanı konulu sunumlarını yaptılar.

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelin ikinci oturumunda ise El Farabi Üniversitesi Türksoy Kürsüsünden Doç. Dr. Oraz Sapashev “Türkçe ve Lehçeleri”, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Bay “Türk Dünyası ve gelecek için eğitim”, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Özkan “Türkçe’nin gücü”, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş “Türkçe ve Balkanlar”, ve Dr. Elvin Hasan “Balkanlarda Türkçe Eğitim ve Makedonya Örneği” konulu sunumlarını yaptılar.

www.kosovaport.com