team

Prof. Dr. İbrahim Diler

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi/TÜRKİYE

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Hakkında

1965 yılında Isparta’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Isparta’da tamamladı. 1988 yılında Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında aynı fakülteye araştırma görevlisi olarak atandı. 1991’de yüksek lisans, 1997’de doktorasını Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. 2000-2007 yılları arasında Tarım Bakanlığı Akdeniz Su ürünleri Araştırma Enstitüsünde AR-GE biriminde mühendis olarak çalıştı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Su ürünleri Yetiştiriciliği Anabilim Dalında 2007’de Yrd.Doç.Dr., 2008’de Doçent ve 2013 yılında Profesör olarak görev yaptı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin 2018 de kurulması ile fakülte ve kadrosu da bu üniversiteye geçmiş oldu.

Yurtdışı dergilerde yayınlanmış 40, yurtiçi dergilerde yayınlanmış 40 bilimsel makalesi ve yurtdışı kongrelerde 14,  yurt içi kongrelerde ise 80’e yakın sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. Eylül-2018’den bu yana kadrosunun bulunduğu üniversitenin kurucu rektörü sıfatıyla görevine devam etmekte olan Prof. Dr. DİLER evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. İbrahim DİLER üniversitelerde de göreve başladığı yıllardan itibaren çok sayıda akademik ve idari görevlerde bulunmuştur.

 

İletişim

Web sayfası: https://isparta.edu.tr/personel/01406/prof-dr-ibrahim-diler

E-posta:              ibrahimdiler@isparta.edu.tr

İnstagram:          Prof.Dr. İbrahim Diler

Twitter:                 @ProfDiler