team

Prof. Dr. Eldar Haciyev

Dağıstan Devlet Pedagoji Üniversitesi/Dağıstan

Dağıstan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Hakkında

   Prof.Dr. HACİYEV Eldar Nabievich - 07.09.1976 doğum yılı, Profesör. 2006'dan beri Filoloji Doktoru, 30 yaşında tezini savundu uzmanlık alanında 10.02.02 - Rusya Federasyonu halklarının dilleri. Önde gelen anspektologlardan biri olarak kabul edildi. On yıldan fazla bir süredir 400'den fazla adayın ve 15 doktora tezinin başarıyla savunulduğu tez konseyinin bilimsel sekreteri olarak çalışmaktadır.

Üniversiteler için 17 monograf, 112 bilimsel makale, 18 özet ve 10 öğretim yardımcısı dahil olmak üzere 150'den fazla bilimsel ve metodolojik eseri vardır. Liderliği altında, filoloji bilimler adayı derecesi alan 4 yüksek lisans öğrencisi başarıyla savundu.

   2008'den beri DSPU'nun uluslararası ilişkiler bölümünün başkanıdır ve üniversitenin dünyanın önde gelen yabancı eğitim ve bilim kuruluşları ile uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi üzerinde yakından çalışmaktadır: Büyük Britanya, Belçika, Polonya, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan vb.

   Görevdeyken, sık sık yabancı ülkelere seyahat eder ve dünyadaki yüksek öğretim kurumlarında modern eğitim ve bilimin sorunlarına adaymış. Uluslararası Meclisler, Forumlar ve seminerlerde konuşur. Katıldığı uluslararası faaliyetlerin etkinliği, Rus üniversitelerinin faaliyetlerinin etkinliğini izlemek için bir sistem tarafından yıllık olarak onaylanmaktadır.

   2012 yarışmasının galibi, genç Rus bilim adamlarının devlet desteği için Rusya Federasyonu Başkanının Hibesini alma hakkı kazanmış - "Sosyal ve Beşeri Bilimler" alanındaki bilim doktorları.

   2012 yılında Üniversitenin Türk Filolojisi Anabilim Dalı'nda profesör akademik ünvanını aldı.

   2013'ten beri Rusya Oryantalistler Birliği üyesidir.

   2014 yılında dil projesi için Rus İnsani Bilim Vakfı Hibe (2014-2015) yarışmasını lider olarak kazandı.

   2014'ten beri Moskova'da Bilimsel ve Teknik Alandaki Federal Uzmanlar Kaydı'na kayıtlıdır.

Nitelikler

  • Türk Filolojisi